رییس دانشگاه فردوسی مشهد: امروزه چالش جدی دانشگاه ها توانمندسازی دانشجویان و دانش آموختگان است

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد؛ مراسم تقدیر از برگزیدگان هشتمین جشنواره دانشگاهی حرکت، دوشنبه 14 اسفندماه 1396 در محل تالار دکتر رحیمی زاده دانشکده ی علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد .
دکتر غفاری معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، گفت: انجمن های علمی در مجموعه ی تشکل های دانشجویی که در دانشگاه ها فعال هستند، بزرگترین و پر تعداترین هستند. نزدیک به ده هزار انجمن علمی در دانشگاه ها تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می کنند که هرکدام از آن ها به نوبه ی خود دستاوردهای ارزنده ای داشته اند و دانشگاه فردوسی مشهد باتوجه به تلاش و همکاری موثر مدیریت آن همواره درتمامی جشنواره ها خوش درخشیده است . امیدوارم این درخشش  در آینده هم ادامه داشته باشد.
وی افزود: آنچه که انجمن های علمی موجد آن هستندعناصری است که حلقه ی مفقوده جامعه ی ما هستند. عادت به فعالیت های جمعی و استفاده مناسب از خرد جمعی فلسفه ی ایجاد انجمن های علمی است تا تعامل هرچه بیشتر بین دانشجویان در دانشگاه ها برقرار شود. دانشگاه نسل سوم و چهارم بر مبنای همکاری های بین فردی و گروهی استوار است .
وی در پایان ضمن قدردانی از  همکاری بین انجمن های علمی و مدیریت دانشگاه فردوسی مشهد از تمهیدات صورت گرفته برای حمایت مالی از فعالیت های علمی و پژوهشی دانشگاه ها خبر داد.

دکتر کافی رییس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن عرض خیر مقدم و ابراز خرسندی از حضور در جمه فعالان انجمن های علمی، گفت: پویایی، شکوفایی، امید و شادی توسط توسط انجمن های علمی در سطح دانشگاه فردوسی مشهد ایجاد می شود. می توان گفت دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد از استادان و کارکنان آن پیشرو تر هستند.

وی با اشاره به 12 هدف اصلی در سند راهبردی و چشم اندازه دانشگاه فردوسی مشهد، بیان کرد: در تحقق هر یک از این اهداف انجمن های علمی بسیار موثر خواهند بود و می توانند دانشگاه را دررسیدن به جایگاه آرمانی خود یاری کنند.
رییس دانشگاه فردوسی مشهد نخستین هدف را جذب دانشجویان نخبه عنوان کرد و افزود: دانشجویان نخبه می توانند دانشگاه را توانمند کنند و جذب نخبگان جز با افزایش شهرت و اعتبار دانشگاه فردوسی مشهد امکان پذیر نخواهدبود و این افزایش اعتبار با تلاش های انجمن های علمی محقق خواهد شد.

وی تحقق دانشگاه سبز را از اهداف مهم دانشگاه فردوسی مشهد عنوان کرد و انجمن های علمی را در رسیدن به این هدف پیشگام دانست.

دکتر کافی تصریح کرد: امروزه چالش جدی دانشگاه ها توانمندسازی دانشجویان و دانش آموختگان است و مزیت دانش آموختگان مهارت های آن ها است. یکی از مهم ترین مهارت ها، کار تیمی و گروهی است و کسب این مهارت با تمرین در انجمن های علمی امکان پذیر خواهد بود.
رییس دانشگاه فردوسی مشهد در پایان از اعتبار و بودجه ی کلان دانشگاه در حوزه ی علمی وپژوهشی خبر داد.
لازم به ذکر است این مراسم  با حضور دکتر کافی رییس دانشگاه فردوسی مشهد،دکتر معتمدی مدیر فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر غفاری معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، دکتر کمال الدین حسینی مدیر کل فرهنگی اجتماعی استانداری خراسان رضوی، دکتر اصولی، دکتر شهلا و دکتر ودیعی عضو شورای اسلامی شهر مشهد برگزار شد.
گفتنی است در این مراسم از انجمن های علمی برگزیده ، اتحادیه ها و شورای دبیران انجمن های علمی و تمامی فعالان در این حوزه، و علی توکلی دبیر سابق انجمن های علمی دانشگاه تقدیر به عمل آمد .

باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد: مریم یعقوب پور

photo 2018-03-05 08-02-57

photo 2018-03-05 13-30-22

برای دیدن عکسهای بیشتر اینجا کلیک کنید.

گزارش تصویری

 • گردهمایی آیین ورود ویژه دانشجویان نو ورود - مهر 98

  گردهمایی آیین ورود ویژه استقبال از دانشجویان ورودی جدید-مهر 98

 • مراسم تعزیه خوانی حضرت عباس علیه الاسلام

  مراسم تعزیه خوانی حضرت عباس علیه السلام  - مهر ماه 1398

 • دومین پویش پاکسازی محوطه دانشگاه از ته سیگار- 10 تیر 1398

  دومین پویش پاکسازی محوطه دانشگاه از ته سیگار- 10 تیر 1398

 1. اطلاعیه ها
 2. اخبار
 3. نظرها