خودروی فرمول یک دانشجویان فردوسی مشهد به مرحله پایانی مسابقات ایتالیا راه یافت

9f220a8c2472323d57df2a03ea18fdda

خودروی فرمول یک دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد (سورنا) که همه ی آزمایش ها و بازرسی های فنی این مسابقات را با موفقیت و امتیاز بالا پشت سر گذاشته جواز حضور در مرحله دوم و پایانی این رقابت ها را کسب کرده است.

به گزارشباشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد به نقل از ایسنا، مسابقات بین المللی فرمول یک دانشجویی ایتالیا که با حضور دانشجویان 26 کشور جهان از جمله ایران از 4 روز پیش در این کشور آغاز شده است، وارد مرحله دینامیک خود شد.

مسابقه شتاب، نخستین مسابقه مرحله دینامیک بود که «امیر رضا صانعی»، رانندگی خودرو «سورنا»  دانشگاه فردوسی مشهد  را بر عهده داشت.

در این مسابقات داوران بین المللی خودروهای ساخت دانشجویان را از نظر فنی و دینامیک بررسی و ارزیابی می کنند. «اسکید پد» یکی دیگر از مسابقات مهندسی بود که خودروی فرمول یک دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد  در آن به خوبی درخشید.

«سعید ریاضی تهرانی» دیگر دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد که رانندگی خودرو فرمول یک دانشجویی ایران را در این مسابقه برعهده داشت، گفت: این مسابقه در پیستی که به صورت 8 انگلیسی است، دو لپ سمت چپ و دو لپ سمت راست انجام می شود که در پایان کار، مجموع زمانی که ثبت می شود محاسبه و بر اساس آن امتیاز داده می شود».

در این دور از مسابقات حدود 2600 دانشجو از 82 دانشگاه مختلف جهان شرکت دارند و هر تیم به طور میانگین 25 نفر عضو دارد.

خودرو سورنا، نخستین خودروی فرمول یک دانشجویی ایران است که دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد آن را ساخته اند و در روز شنبه دوم دی ماه 1396 طی مراسمی با حضور دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و مسئولین دانشکده مهندسی و همچنین مدیران شرکت ها و سازمان های حامی، از خودرو فرمول یک دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد که توسط یک تیم 17 نفره از دانشجویان طراحی و آماده شرکت در مسابقات فرمول یک دانشجویی 2018 ایتالیا گردیده بود رو نمایی شد.

 

گزارش تصویری

 • یازدهمین دوره جشنواره ملی حرکت

  یازدهمین دوره جشنواره ملی حرکت

 • همایش

  همایش "کارآفرین شو" در دانشگاه فردوسی مشهد، آذرماه 1397

 • فینال مناظرات فلسفی

  فینال مناظرات فلسفی "حکم نهایی" آذرماه 1397

 • اکران مستند چاوش از درآمد تا فرود

  اکران مستند چاوش از درآمد تا فرود آذرماه 1397

 • نشست سهم من از شهر

  نشست جنسیت و فضاهای شهری آذرماه 1397

 • شب علی اکبر فیاض

  شب علی اکبر فیاض- 12 آذرماه 1397

 • جشن انرژی جنبشی به مناسبت روز دانشجو

  جشن انرژی جنبشی به مناسبت روز دانشجو- آذرماه 1397

 • جشن روز حسابدار 1397

  جشن روز حسابدار  14 آذرماه 1397

 1. اخبار
 2. اطلاعیه ها
 3. نظرها