فراخوان رویداد استارتاپ کارآفرینی اجتماعی با رویکرد کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی

photo

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد؛ نخستین رویداد استارت اپی کارافرینی اجتماعی با هدف کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و در چارچوب سیاست ها و خط مشی های مصوب شورای اجتماعی کشور در قالب تفاهمنامه فی مابین وزارت کشور و وزارت علوم تحقیقات وفناوری برگزار می شود.
این رویداد با هدف استفاده از پتانسیل‌های کارآفرینی اجتماعی  در دانشگاه های کشور وبا محوریت انجمن های علمی دانشجویی  با هدف شناسایی افراد مستعد و خلاق به منظور کمک به کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و ایجاد روش های نوآورانه به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی طی روزهای 15 تا 17 اسفند ماه 1397 به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.

از دیگر اهداف برگزاری این رویداد شناسایی افراد مستعد و خلاق به منظور کمک به کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و ایجاد روش های نوآورانه به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی با استفاده از ظرفیت های انجمن های علمی دانشجویی می باشد

بنا بر اعلام دبیرخانه این رویداد محورهای رویداد: كنترل و كاهش طلاق، اعتياد، آسیب های روانشناختی (خشونت و نزاع، افسردگی، ...)، تکدی گری و حاشيه نشيني، کودکان کار، مفاسد اخلاقی، اجتماعي و اقتصادي می باشد همچنین با توجه به اهمیت فضای مجازی و فناوری های نوین و آسیب های موجود در این حوزه  بخش ویژه ای  با عنوان آسيب هاي نو پديد در این رویداد پیش بینی شده است.

گستره اجرای این رویداد دانشجویان استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سمنان، گیلان، مازندران، گلستان، سیستان و بلوچستان، قزوین، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و زنجان می باشد.

دبیرخانه این رویداد اعلام کرد علاقه مندان می توانند تا 30 بهمن ماه 1397  از طریق سایت این رویداد به نشانی https://evnd.co/AKUw6  نسبت به ثبت نام و ثبت ایده خود اقدام کنند.  صاحبان ایده های برتر در این رویداد فرصت این را دارند که در یک بازه زمانی 54 ساعته طی روزهای 15 تا 17 اسفند ماه در دانشگاه فردوسی مشهد  با کمک منتورها ایده های خود را ارزیابی و به مرحله اجرا برسانند.

شایان ذکر است برای سه گروه برتر به ترتیب جوایز 7 ، 5 و 3 میلیون تومانی  و 10 جایزه 1 میلیون تومانی برای بخش های برتر هر ایده در نظر گرفته شده است.

علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام  به سایت اختصاصی این رویداد https://evnd.co/AKUw6 مراجعه کنند.

گفتنی است این رویداد استارت اپ کارافرینی اجتماعی با هدف کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و در چارچوب سیاست ها و خط مشی های مصوب شورای اجتماعی کشور در قالب تفاهمنامه فی مابین وزارت کشور و وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار می شود. معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت عتف، اداره کل امور اجتماعی استانداری خراسان رضوی، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد، پارک علم و فناوری خراسان، انجمن های علمی دانشجویی،معاونت پژوهشی دانشگاه فردوسی مشهد و مدیریت فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه دانشگاه فردوسی مشهد از دیگر حامیان و برگزار کنندگان  این رویداد می باشند.

باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد

photo 2019-01-27 07-56-31

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  1. اطلاعیه ها
  2. اخبار
  3. نظرها