افتخار آفرینی منتخبین قرآنی دانشگاه فردوسی مشهد در مرحله کشوری سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد؛ مرحله کشوری سی وپنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور با اعلام برگزیدگان در رشته های آوای، معارفی، پژوهشی و هنری به کار خود پایان داد.

آیین اختتامیه مجازی این جشنواره با شعار"محمد (ص) پیامبر رحمت و مهربانی" روز یکشنبه 25 آبان ماه با حضور و سخنرانی دکتر غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

گفتنی است این جشنواره هم ساله در چهار مرحله دانشگاهی، منطقه‌ای، کشوری و ملی بصورت حضوری برگزار می شود. اما در دوره جاری بدلیل شیوع اپیدمی کرونا مرحله منطقه‌ای حذف و پس از رسیدن آثار برتر مرحله دانشگاهی به دبیرخانه اجرایی جشنواره، مرحله کشوری بصورت مجازی برگزار شد.

خاطرنشان میگردد از بین ۹۰۰ اثر رسیده به این مرحله، بیشترین آثار در بخش آوایی با ۴۷۰ اثر بوده است و ۲۳۰ اثر در بخش‌های ادبی، هنری، پژوهشی و فناوری و ۲۰۰ اثر نیز مربوط به برترین‌های بخش معارفی (کتبی) می باشد. این جشنواره در6 بخش آوایی، معارفی، پژوهشی، فناوری، هنری، ادبی و  در 34  رشته برگزار می شود.

لازم به ذکر است بخش آوایی شامل قرائت، ترتیل، دعا و مناجات‌خوانی، اذان و تواشیح بود که دانشجویان منتخب از سراسر کشور طی روزهای نوزدهم تا بیست و یکم آبان امسال بصورت مجازی با یکدیگر به رقابت پرداختند.  

گفتنی است  در این مرحله از جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور پنج دانشجوی نخبه قرآنی از دانشگاه فردوسی مشهد ضمن کسب رتبه های برتر در رشته ای حفظ کل، آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه، آشنایی با احادیث اهل بیت علیهم السلام به مرحله ملی این جشنواره که با حضور برگزیدگان کلیه دانشگاه های و موسسات آموزش عالی کشور برگزار می شود، راه یافتند.

مدیریت فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه افتخارآفرینی ارزشمند دانشجویان فعال قرآنی دانشگاه فردوسی مشهد در مرحله کشوری سی وپنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور را خدمت  این عزیزان وخانواده بزرگ دانشگاه تبریک عرض می کند.

اسامی دانشجویان برگزیده  و رتبه های کسب شده به شرح زیر می باشد:

1- سرکار خانم رویا فضائلی رتبه دوم حفظ کل
2- جناب اقای مصطفی توفیقی - رتبه اول داستان کوتاه
3- جناب اقای علی مهریزی - رتبه دوم داستان کوتاه
4- سرکار خانم زینب میرزایی - رتبه سوم رشته مفاهیم صحیفه سجادیه
5- سرکار خانم زینب ایزدی - رتبه دوم  رشته آشنایی با احادیث اهل بیت ( علیهم السلام)

 

photo ۲۰۲۰-۱۱-۰۵ ۲۳-۳۶-۴۷

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

 • مراسم تعزیه خوانی حضرت عباس علیه الاسلام

  مراسم تعزیه خوانی حضرت عباس علیه السلام  - مهر ماه 1398

 • دومین پویش پاکسازی محوطه دانشگاه از ته سیگار- 10 تیر 1398

  دومین پویش پاکسازی محوطه دانشگاه از ته سیگار- 10 تیر 1398

 • گردهمایی آیین ورود ویژه دانشجویان نو ورود - مهر 98

  گردهمایی آیین ورود ویژه استقبال از دانشجویان ورودی جدید-مهر 98

 1. اخبار و اطلاعیه ها
 2. نظرات