اختتامیه دهمین دوره جشنواره دانشگاهی حرکت برگزار شد

photo ۲۰۲۱-۰۲-۰۷ ۱۴-۵۵-۴۱

 

اختتامیه دهمین دوره جشنواره دانشگاهی حرکت در تاریخ ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۹ با حضور مهندس هادی عسکری، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر حمید رضا طاهری، معاون فرهنگی اجتماعی دانشجویی، دکتر مهدی کرمانی، مدیر فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه، و جمعی از کارشناسان حوزه فرهنگی برگزار شد. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد، در ابتدای این اختتامیه دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن تبریک ایام الله دهه فجر بیان کرد: از تمام کسانی که حرکت کردند تا جشنواره حرکت به جریان بیفتد سپاسگزاری می کنم. 

سپس مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم پس از تشکر از تمامی مسئولین و کارشناسان بخش فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد و اعضای انجمن های علمی و تیم اجرایی جشنواره حرکت ادامه داد: وقتی به راه طی شده نگاه می کنیم، در می یابیم که انجمن ها در ایفای مسئولیت خود موفق بوده اند. و شاهد این هستیم که فضای دانشگاه ها به برکت انجمن علمی و سایر کنشگران دانشگاه رونق پیدا کرده و نهضت ترویج علم در دانشگاه ها شکوفا شده است، و دانشجویان پذیرفته اند که در محیط دانشگاه زیست دانشجویی داشته باشند و از طریق مشارکت در فعالیت های علمی، سیاسی، فرهنگی و مذهبی واجد یک حیات علمی، سیاسی، فرهنگی و مذهبی جدید بشوند و سعی کنند در مسائل و مشکلات پیرامون دانشگاه کنکاش کنند. 

مهندس عسکری در خصوص توانایی انجمن علمی بیان کرد: ما ناگزیر هستیم با توجه به اقتضای جامعه، زیست بوم انجمن های علمی را از زیست بوم منتهی بر مشارکت به مدل دانش بنیان تغییر دهیم و بپذیریم که انجمن های علمی و دانشجویی به عنوان کانون های علمی موفق می توانند واجد توانایی کمک کردن در دوران بحران باشند. 

 همچنین عسکری در خصوص سیاست اموزش مهارت در دانشگاه تصریح کرد: اگر سیاست اموزش مهارت افزایی در دانشجویان را به عنوان سیاست موجهی در نظام اموزش عالی به رسمیت بشناسیم و نظام رسمی اموزش در دانشگاه نیز کمک کند برکات خوبی نصیب جامعه می شود. 

وی افزود: ذهنیت غالبی که در ذهن جوانان این مرز و بوم وجود دارد که شاید تحت تاثیر اقتصاد نفتی بوده، این است که باید یک صندلی پیش ساخته وجود داشته باشد و جوانان در چنین شرایطی مشغول کار بشوند؛ ولی وقتی در ممالک توسعه یافته تامل می کنیم، بخش عمده پیشرفت ها به خاطر اصلاح این نگاه است. 

در ادامه اختتامیه وحید کیخای مقدم، دبیر سابق شورای مرکزی انجمن های علمی دانشگاه فردوسی مشهد بیان داشت: بااینکه انجمن های مختلف طبق روال هرساله در اسفندماه و آخر سال به برنامه ریزی برای سال و روزهای آینده می پرداختند اما در سال قبل شیوع کرونا شوک بزرگی به همه وارد کرد که با این حال با تلاش و همت همه اعضای انجمن های علمی خیلی سریع اعضا خود را با شرایط وفق داده و صرفا با تغییری که در برخی فعالیت ها ایجاد شد دوباره به شکلی قوی فعالیت های خود را دنبال کردند به شکلی که مخاطبان از فعالیت های انجمن ها راضی بودند و خود این دستاوردی برای انجمن ها به شمار می آید. 

کیخای مقدم خاطر نشان کرد: سه نکته را قصد دارم با شما به اشتراک بگذارم. اول اینکه در راهی که پیش می روید مراقب باشید که هدف خود را گم نکنید و به گونه ای نباشد که وسط راه اهدافی که برای خود و انجمن خودتون مشخص کردید فراموش کنید. 

دوم اینکه حتما حضور فعال و مشارکت حداکثری در برنامه های انجمن خودتون داشته باشید، و درنهایت فضای دانشگاه بهترین فضا برای تیم سازی، ریسک کردن، و شروع فعالیت های جدید هست در حالی که بعد از دوران دانشجویی چنین فضایی وجود ندارد. 

در بخش آخر اختتامیه دهمین دوره جشنواره حرکت ضمن تقدیر از اعضای شورای مرکزی سابق انجمن های علمی، از انجمن های برگزیده از بخش های مختلف تقدیر به عمل آمد که به شرح زیر می باشد: 

برگزیدگان از انجمن های علمی دانشجویی در بخش آموزشی انجمن مهندسی مکانیک و روانشناسی بودند. و انجمن های جغرافیا، علوم اجتماعی و مهندسی برق به عنوان انجمن های قابل تقدیر شناخته شدند. 

در بخش خلاقیت، فعالیت های انجمن های علمی دانشجویی علوم سیاسی، مهندسی شیمی، انجمن بین رشته ای پیشگیری از سرطان، حقوق، انجمن بین رشته ای ماهاد، و مهندسی مکانیک برگزیده شدند. 

همچنین فعالیت انجمن های علمی دانشجویی فقه و مبانی حقوق اسلامی و اقتصاد شایسته تقدیر بود. 

در بخش محتوای دیجیتال، انجمن علمی دانشجویی اقتصاد و انرژی به عنوان انجمن های برگزیده معرفی شدند. 

و فعالیت های انجمن علمی علوم دامی و مهندسی مکانیک قابل تقدیر شناخته شد. 

انجمن علمی دانشجویی زراعت و اصلاح نباتات و انجمن علمی دانشجویی مکانیک بیوسیستم برگزیدگان بخش کارآفرینی بودند. 

و فعالیت های انجمن علمی دانشجویی شهرسازی در بخش کارآفرینی مورد تقدیر قرار گرفت. 

انجمن های علمی دانشجویی زیست شناسی، علوم ریاضی، علوم اجتماعی، مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، و انجمن علمی دانشجویی نانو به عنوان برگزیدگان در بخش مسابقه شناخته شدند. 

همچنین فعالیت های انجمن علمی دانشجویی مهندسی مکانیک، معماری و دامپزشکی در بخش مسابقه قابل تقدیر بود.

در بخش نشریات، انجمن علمی علوم سیاسی، تاریخ، علوم دامی، و علوم و مهندسی خاک برگزیده شدند. 

همچنین فعالیت انجمن های علمی دانشجویی شیلات، مکانیک بیوسیستم، علوم و مهندسی آب، مهندسی شیمی، و مدیریت به عنوان انجمن های شایسته تقدیر شناخته شدند. 

در بخش ویژه جشنواره؛ انجمن علمی دانشجویی مهندسی مکانیک، مهندسی برق و علوم شناختی برگزیده شدند‌.

و از انجمن های حسابداری، مهندسی مکانیک و علوم دامی در بخش انجمن برتر به عنوان انجمن های برگزیده نام برده شد. 

همچنین از فعالیت های انجمن های علمی دانشجویی مهندسی صنایع، مکانیک بیوسیستم، علوم اجتماعی، علوم سیاسی، و مهندسی برق تقدیر شد. 

 

خبرنگاران باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد: زهره محسنی_ شهرزاد شیرازی

 

IMG 20210207 145454 423

IMG 20210207 145451 641

IMG 20210207 145453 196

IMG 20210207 145457 365

IMG 20210207 145446 395

IMG 20210207 145458 741

 

 

عکاسان: مریم بابایی_حانیه تابعی 

 

گزارش تصویری

 • گردهمایی مجازی

  گردهمایی مجازی "آیین ورود" ویژه دانشجویان نو ورود 1399

 • گردهمایی مجازی

  گردهمایی مجازی "آیین ورود" ویژه دانشجویان نو ورود 1399

 • گردهمایی مجازی

  گردهمایی مجازی "آیین ورود" ویژه دانشجویان نو ورود 1399

 • گردهمایی مجازی

  گردهمایی مجازی "آیین ورود" ویژه دانشجویان نو ورود 1399

 • مراسم تعزیه خوانی حضرت عباس علیه الاسلام

  مراسم تعزیه خوانی حضرت عباس علیه السلام  - مهر ماه 1398

 • گردهمایی مجازی

  گردهمایی مجازی "آیین ورود" ویژه دانشجویان نو ورود 1399

 1. اخبار و اطلاعیه ها
 2. نظرات

آلبوم عکس

مانور آمادگی در برابر زلزله در دانشگاه فردوسی مشهد...