مدیرعامل شرکت ارمغان چاشنی آرشیا: تحصیل علم به‌صورت کاربردی ارزشمند است

مدیر عامل شرکت ارمغان چاشنی آرشیا در شب ششم از برنامه «دانشجویان دیروز، مهندسین امروز» گفت: کسی که صرفا برای گرفتن نمره تحصیل می‌کند، موفق نیست؛ چرا که نمی‌تواند از این علم استفاده بهینه کند. یاد گرفتن علم به‌صورت کاربردی ارزشمند است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد، این نشست در تاریخ 19 آبان‌ماه 1400 به‌همت انجمن علمی مکانیک دانشگاه فردوسی برگزار شد.
سیدجواد علوی اظهار کرد: دانشجویان نباید از صنعت و کار مرتبط با رشته تحصیلی‌شان فاصله بگیرند. خوب است اگر به موازات درس خواندن، کار عملی را هم تجربه کنیم. اساس و اصول کار، آن چیزی است که در عمل و واقعیت به کار می‌گیریم. در بسیاری از کشورهای پیشرفته، رفتن به مدرسه و دانشگاه به شکلی که در کشور ما هست، منسوخ شده است.
وی ادامه داد: تحصیل علم با افزایش درآمد رابطه مستقیمی دارد و هم‌راستا هستند. کسی که می‌خواهد درآمد بیشتری داشته باشد، باید به تحصیل علم هم بپردازد. البته منظور از تحصیل، فقط دانشگاه نیست و در کنار آن، باید مطالب کاربردی دیگر را هم بیاموزیم.
مدیرعامل شرکت ارمغان چاشنی آرشیا خاطرنشان کرد: فاصله بین دانشگاه و صنعت باید از بین برود. این یک ضعف است که دانشجوی رشته صنایع غذایی تا زمانی که به کارورزی نرفته است، کارخانه‌های صنایع غذایی را ندیده باشد.
علوی درخصوص حضور خانم‌ها در صنعت تصریح کرد: من تاکنون ندیده‌ام که یک خانم نتواند در صنعت حضور داشته باشد. همچنین جاهایی را دیده‌ام که خانم‌ها بسیار قوی‌تر از آقایون توانسته‌اند حضور داشته باشند. این امر، فارغ از جنسیت افراد، بستگی به تلاش و پشتکار آن‌ها دارد. در شرکت‌ ما که حدود ۲۰۰ نفر مشغول به کار هستند، بیش از 50 درصد جمعیت را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.
وی افزود: اگر کسی نتواند پس از دوران کارشناسی کاری پیدا کند، بعید است در دوران ارشد هم بتواند به جایگاهی برسد؛ مگر این‌که صرفا به واسطه مدرک، جایی استخدام شود. در استخدام افراد، تعهد و تخصص بر مدرک و تحصیلات دانشگاهی آن‌ها اولویت دارد.
مدیرعامل شرکت ارمغان چاشنی آرشیا درخصوص مهاجرت تحصیلی گفت: موافق این نگاه که نمی‌شود در این کشور رشد و پیشرفت کرد، نیستم. علمی که از آن در جهت ارتقای کشور و کمک به مردم استفاده نکنیم و صرفا به فکر رشد و ارتقای مالی و کاری خود باشیم، برایمان پوچی و ناامیدی به ارمغان می‌آورد. باید نگاه و زاویه‌دید خود را نسبت اتفاقات و نقشمان در این دنیا تغییر دهیم تا زندگی را در سطح بالاتر و بهتری تجربه کنیم.

 

 

خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد: فاطمه مقیمی 

دبیر کارگروه پوشش خبری: یگانه تقی زاده 

گزارش تصویری

 • گردهمایی مجازی

  گردهمایی مجازی "آیین ورود" ویژه دانشجویان نو ورود 1399

 • گردهمایی مجازی

  گردهمایی مجازی "آیین ورود" ویژه دانشجویان نو ورود 1399

 • گردهمایی مجازی

  گردهمایی مجازی "آیین ورود" ویژه دانشجویان نو ورود 1399

 • گردهمایی مجازی

  گردهمایی مجازی "آیین ورود" ویژه دانشجویان نو ورود 1399

 • مراسم تعزیه خوانی حضرت عباس علیه الاسلام

  مراسم تعزیه خوانی حضرت عباس علیه السلام  - مهر ماه 1398

 • گردهمایی مجازی

  گردهمایی مجازی "آیین ورود" ویژه دانشجویان نو ورود 1399

 1. اخبار و اطلاعیه ها
 2. نظرات

آلبوم عکس

اولین روز گردهمایی دانشجویان نوورود سال 1397