دبیر انجمن علمی مدیریت دانشگاه فردوسی در نشست گفتگوی دانشجویی وزیر علوم حضور یافت

photo 2016-06-21 17-12-05

 

دبير انجمن علمي مديريت دانشگاه فردوسي در نشست گفتگوی دانشجویی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری که شامگاه دیروز در محل ساختمان وزارت برگزارشد شرکت کرد و در باره موضوع ارتقاء وضعیت علوم انسانی در دانشگاهها به ایراد پیشنهاد پرداخت.

به گزارش خبرنگار معاونت فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در دیدار با نمایندگان کانون های دانشجویی علمی ، فرهنگی ، هنری و نشریات دانشجویی گفت : دانشگاه ها باید به انجمن های علمی دانشجویی اعتماد کرده و آنها را تقویت کنند و همچنین لازم است این کانون های علمی در جهت حل مشکلات کشور و ارائه راه حل گام بردارند.

وی  در این دیدار با حمایت از گسترش فعالیت نشریات دانشجویی اظهار داشت: این نشریات باید بتوانند در چارچوب قوانین مصوب فعالیت کنند و برخورد سلبی با آنها صورت نگیرد و گفتمان حمایتی بر فعالیت آنها حاکم باشد

.


دکتر فرهادی با بیان اینکه انشاالله در آینده بتوانیم یک چاپخانه مرکزی برای چاپ نشریات دانشجویی ایجاد کنیم ، گفت : لازم است که دستور العمل ها و مقررات فعالیت نشریات دانشجویی بازنگری شده و شیوه نامه های اجرایی نیز از سوی شورای نظارت بر نشریات دانشجویی سریع تر در اختیار مسئولان نشریات دانشجویی قرار گیرد.

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری همچنین بیان داشت:اگر طرح ها و پيشنهادات ارائه شده از سوي انجمن هاي علمي دانشجويي در سطح كلان تشخيص داده شوند ، مي توان آنها را در شوراي عالي علوم ، تحقيقات و فناوري به عنوان طرح ملي مورد یررسي قرار داد.

در این جلسه حسین  نصیری دبیر انجمن علمی مدیریت دانشگاه فردوسی مشهد و دبیرکل اتحادیه ملی مدیریت به نمایندگی از دانشجویان علوم انسانی کشور حضور داشت .

 وی با اشاره به مشکلات تشکل ها و دانشجویان علوم انسانی و مطرح نمودن چهار چالش عمده  زندگی دانشجویی و علوم انسانی ، برنامه و راهکار پیشنهادی خود را در چهار محور : چالش درآمدزایی و کارآفرینی دانشجویان ، چالش مهارت افزایی ،چالش آموزش و توجه به علوم انسانی از پایه  با  ارایه طرح  شهرک علوم انسانی که توسط انجمن علمی مدیریت دانشگاه فردوسی مشهد برای اولین بار در سال 94-94 به اجرا در آمد و چالش چهارم نیز مقوله مهم بومی سازی علوم انسانی بیان نمود، که در مجموع  با استقبال وزیرعلوم و هیات همراه هم  مواجه شد.

لازم بذکر است در این جلسه  نمایندگان تشکل های دانشجویی: انجمن های علمی ، اتحادیه ها ، نمایندگان نشریات ، نمایندگان کانون های فرهنگی و هنری  دكتر سيد ضيا هاشمي ، معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم ، مهندس ذوالفقار يزدان مهر رئيس صندوق رفاه دانشجويان و فضل الله ايرجي مدير كل امور فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم نيز حضور داشتند. 

 

گزارش تصویری

 • گردهمایی آیین ورود ویژه دانشجویان نو ورود - مهر 98

  گردهمایی آیین ورود ویژه استقبال از دانشجویان ورودی جدید-مهر 98

 • مراسم تعزیه خوانی حضرت عباس علیه الاسلام

  مراسم تعزیه خوانی حضرت عباس علیه السلام  - مهر ماه 1398

 • دومین پویش پاکسازی محوطه دانشگاه از ته سیگار- 10 تیر 1398

  دومین پویش پاکسازی محوطه دانشگاه از ته سیگار- 10 تیر 1398

 1. اطلاعیه ها
 2. اخبار
 3. نظرها