مراسم معارفه دانشجویان ورودی جدید دانشکده علوم ریاضی برگزار شد

photo 2017-10-07 14-48-27

مراسم استقبال از دانشجویان ورودی جدید دانشکده ی علوم ریاضی ، شنبه 15 مهرماه 1396 ساعت 12 با حضور هیئت رئیسه، مدیران گروه های آموزشی و دانشجویان در محل تالار دکتر بزرگ نیا این دانشکده برگزار شد.
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد، در جریان مراسم استقبال از دانشجویان ورودی جدید دانشکده ی علوم ریاضی ، دکتر علیرضا سهیلی رئیس دانشکده ی ریاضی ضمن خیر مقدم به دانشجویان نو ورود، به معرفی دانشکده از جمله تعداد اعضای هیأت علمی، تعداد دانشجویان، گروه های آموزشی، محیط و امکانات و همچنین در زمینه انتظارات دانشکده از دانشجویان و انتظارات دانشجویان از دانشکده پرداخت.  وی همچنین بیان کرد : امید است که با استفاده از بستر علمی و امکاناتی که در این دانشکده محیاست  کارنامه¬ی علمی درخشانی را رقم بزنید و در پایان تحصیل خود خاطرات خوبی را از این دانشکده داشته باشید.

در ادامه ی مراسم معاون تربیت بدنی دانشگاه،دکتر جواد زارعی در خصوص امکانات ورزشی دانشگاه توضیح داد و تاکید کرد: دانشگاه فردوسی،بزرگترین دانشگاه از نظر فضای ورزشی است.
وی برگزاری سیزدهمین دوره ی المپیاد ورزشی در دانشگاه فردوسی را یادآور شد و بیان کرد : در دو المپیاد گذشته ، دانشجویان دختر دانشگاه توانستند عنوان دوم و پسران نیز توانستند مقام اول را کسب کنند و این گواه محیط ورزشی مناسب دانشگاه است .

در ادامه دکتر حسین باقری نماینده ی مرکز مشاوره و توانمند سازی دانشجویان دانشگاه، نیز ضمن بیان فعالیت های مرکز در حوزه های فردی،توانمند سازی،مدد کاری و آموزش حقوق شهروندی؛تصریح کرد :هدف اصلی مرکز تربیت دانشجو برای زندگی در جامعه و مهارت های لازم از جمله مهارت های پیش از ازدواج می باشد.کارگاه های بسیاری در مرکز مشاوره برای آموزش هنر های زندگی برگزار می شود که می تواند برای دانشجویان بسیار مفید باشد .
سپس  نماینده کتابخانه ی مرکزی دانشگاه در خصوص کتابخانه توضیح داد :کتابخانه در حقیقت قلب تپنده ی دانشگاه است و نقش پررنگی در تحقیق و پژوهش ایفا می کند. وی افزود : در حدود 500 هزار جلد کتاب در کلیه ی کتابخانه های دانشگاه موجود می باشد و دانشجویان می توانند اطلاعات و نیازمندی های خود را از طریق وبسایت کتابخانه و همچنین  از طریق گفتوگوی آنلاین با کتابداران رفع کنند.
در ادامه مراسم مدیران گروه های آموزشی  این دانشکده در خصوص رشته های تحصیلی اطلاعاتی را ارائه دادند . سپس کلیپی در مورد فعالیت های  شورای صنفی،انجمن های علمی و تشکل های اسلامی فعال در دانشکده پخش شد .
در جریان این مراسم  از برگزیدگان مسابقه ی شهر ریاضی،که به همت دکتر میرزا وزیری ، عضو هیئت علمی دانشکده ی ریاضی برگزار شد،تقدیر به عمل آمد و در پایان نیز دانشجویان نو ورود از غرفههای انجمن ها و تشکل ها بازدید کردند.


باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد:علیرضا میردیده

  1. اخبار
  2. اطلاعیه ها
  3. نظرها