دبیر کمیته همایش‌های انجمن علمی مهندسی مکانیک: شنیدن تجربیات و صحبت‌های دیگران، افق دید ما را افزایش می‌دهد

دبیر کمیته همایش‌های انجمن علمی مهندسی مکانیک گفت: هدف ما از اجرای برنامه دانشجویان دیروز مهندسین امروز، این بود که میهمانان برنامه، مسیر پر پیچ و خمی را که در این سال‌ها طی کردند، برای دانشجویان بیان کنند. چون شنیدن تجربیات دیگران، باعث می‌شود الهاماتی به ذهن ما خطور کند و افق دیدمان را افزایش می‌دهد.
مصطفی ایزدی در مصاحبه با خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی، در خصوص ایده اولیه شکل‌گیری سلسله جلسات «دانشجویان دیروز، مهندسین امروز» گفت: این سلسله جلسات که محصول همراهی و فعالیت یک تیم بوده بر این اساس شکل گرفته است که تعدادی از دانشجویان ورودی سال ۸۱ رشته مهندسی مکانیک دانشگاه فردوسی مشهد را دور هم جمع و مسیر شغلی و تحصیلی‌شان را مرور کردیم.
وی ادامه داد: تاثیر این نشست‌ها در پیدا کردن فرصت‌های شغلی به دو صورت است؛ تاثیر غیر مستقیم و دیگری تاثیر مستقیم. تاثیر غیر مستقیم، باعث می‌شود یک‌سری الهامات به ذهن ما خطور پیدا کند و بر عملکرد و تصمیم‌گیری تاثیر می‌گذارد. تاثیر مستقیم با اعلام فرصت‌های شغلی از سوی مهمانان برنامه به جهت استخدام و ارتباط‌گیری برای بحث اپلای و فعالیت‌های پژوهشی انجام می‌شود. ما برای هر جلسه همایش، یک گروه جدا داشتیم که خود دانشجویان نیز در تلگرام با یک‌دیگر در ارتباط باشند. ارتباط بین دانشجویان می‌تواند بستری برای بحث شبکه‌سازی و گسترش ارتباطات باشد.
دبیر کمیته همایشات انجمن علمی مهندسی مکانیک تصریح کرد: به صورت میانگین، حدود ۱۷۵ نفر در هر جلسه شرکت می‌کردند و مجموعا ۱۴۸۰ نفر ساعت محتوا ارائه شده بود. در سه جلسه اول ظرفیت ۲۰۰ نفره اتاق مجازی به طور کامل پر شد و تعدادی از عزیزان به اصطلاح پشت درهای فضای مجازی ماندند و نتوانستند وارد شوند. در جلسه ی چهارم ظرفیت اتاق مجازی را ارتقا دادیم و حدود ۹۰ درصد ظرفیت پر شد.
ایزدی در خصوص محورهای اصلی همایش‌ها خاطرنشان کرد: محور اصلی جلسه اول مهاجرت بود و در جلسه دوم به دو راهی ارشد و صنعت پرداخته شد. جلسه سوم در مورد سیالات یا جامدات به عنوان یک دوراهی معمول در مسیر دانشجویان مهندسی مکانیک و جلسه چهارم در مورد نحوه ورود به بازار کار کانادا و آمریکا بود. مخاطبین این جلسات به صورت کلی شامل دانشجویان رشته مهندسی از سراسر کشور بودند.
وی افزود: این جلسات احتمالا ادامه خواهند داشت. ما سه جلسه در فروردین ماه برگزار کردیم که ۶ مهمان داشتیم و به طور میانگین هرشب با دو نفر از عزیزان صحبت می‌کردیم. این باعث شد مقداری وقت کم بیاید. بنابراین ما سعی خواهیم کرد در جلسات جداگانه‌ و به طور خاص با آن‌ها صحبت کنیم.


خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد: فاطمه معماریان

گزارش تصویری

 • گردهمایی مجازی

  گردهمایی مجازی "آیین ورود" ویژه دانشجویان نو ورود 1399

 • گردهمایی مجازی

  گردهمایی مجازی "آیین ورود" ویژه دانشجویان نو ورود 1399

 • مراسم تعزیه خوانی حضرت عباس علیه الاسلام

  مراسم تعزیه خوانی حضرت عباس علیه السلام  - مهر ماه 1398

 • گردهمایی مجازی

  گردهمایی مجازی "آیین ورود" ویژه دانشجویان نو ورود 1399

 • گردهمایی مجازی

  گردهمایی مجازی "آیین ورود" ویژه دانشجویان نو ورود 1399

 • گردهمایی مجازی

  گردهمایی مجازی "آیین ورود" ویژه دانشجویان نو ورود 1399

 1. اخبار و اطلاعیه ها
 2. نظرات
۲۳ شهریور ۱۴۰۰

آلبوم عکس

همایش‌های عمره دانشجویی از سال 1378 تا 1383