دکتر غلامرضا غفاری از برگزاری کنگره ملی شهدای دانشجو در دانشگاه فردوسی مشهد خبر داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از برگزاری کنگره ملی شهدای دانشجو با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و گسترش فضای معنوی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه در دانشگاه فردوسی مشهد مقدس خبر داد.

دکتر غفاری در نشست خبری کنگره ملی شهدای دانشجو با بیان اینکه، محوریت این کنگره، شهدای دانشجوی مدافع حرم هستند، اظهار داشت: دراین کنگره یک روزه علاوه بر تجلیل از خانواده‌های شهدا، برنامه‌های ویژه ای برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با اشاره به اینکه هدف اصلی ما از برگزاری این کنگره، تبیین و ترویج زندگی شهدای دانشجو است که می‌توانند الگو باشند، گفت: همچنین ما به دنبال نهادینه کردن فرهنگ دفاع و شهادت در میان دانشجویان هستیم و می‌خواهیم این فضای معنوی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی حاکم شود.

وی به نقش شهدا در توسعه بخش های مختلف کشور اشاره کردو گفت: شهدا حق زیادی به گردن ما دارند و به خاطرتبیین نقش و جایگاه این عزیزان این کنگره در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ادامه داد: اجلاسیه‌ها و نشست‌هایی از سطح دانشگاه‌ها و استان‌ها از سال گذشته آغاز شد و پس از آنکه این اجلاسیه‌ها به اتمام رسید کنگره نهایی آن در سطح ملی برگزار می‌شود که متمرکز بر شهدای دانشجو و محوریت شهدای مدافع حرم است.

وی با اعلام اینکه ما ۴ هزار و ۵۰۰ شهید دانشجو و ۱۰۴ شهید مدافع حرم داریم، از مشارکت مجموعه‌های مختلف وزارت علوم، سازمان بسیج دانشجویی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام‌نور، دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه فرهنگیان در این کنگره خبر داد.

drghafary

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  1. اخبار
  2. اطلاعیه ها
  3. نظرها