به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد، به‌مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه (س)، سومین دورۀ پویش «این الفاطمیون» به‌همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی برگزار می‌شود.
 
این پویش با محوریت خطبۀ فدکیه و آموزه‌های تفسیری قرآن کریم و بر اساس جلسات سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رفیعی از سوی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برگزار خواهد شد.
 
علاقه‌مندان می‌توانند از 27 آذرماه تا 16 دی‌ماه 1400 با مراجعه و ثبت‌نام در سامانۀ پویش به نشانی pouyesh.labbayk.ir فایل جلسات را دریافت و به سوالات پاسخ دهند. به برگزیدگان این مسابقه هدایای نقدی و فرهنگی تعلق خواهد گرفت.
 
 
خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد: کیمیا وحیدی
دبیر کارگروه پوشش خبری: یگانه تقی‌زاده

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد؛ مراسم عزاداری ایام پایانی ماه صفر ۱۴۴۲ با سخنرانی حجت الاسلام راجی و مداحی آقای محمد بقایی برگزار می شود.
این مراسم از روز پنج شنبه ۲۴ مهرماه ۱۳۹۹ به مدت سه شب ساعت ۱۸ در مکان دانشگاه فردوسی مشهد، مسجد امام رضا (ع) برگزار خواهدشد.

 

photo ۲۰۲۰-۱۰-۱۲ ۰۸-۱۰-۲۲

 

{jcomments on}

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد؛ نشست هم اندیشی پیرامون بررسی زوایای تاریخی و فرهنگی مسئله کشف حجاب با عنوان "از کشف حجاب رضاخانی تا کشف حجاب امروزی" با حضور دکتر حاج حسینی، محقق مطالعات استراتژیک زنان و دکتر هادی وکیلی، عضو هیات علمی گروه تاریخ دانشگاه فردوسی، در روز شنبه 22 تیرماه 1398 ساعت 10 الی 12 در مسجد حضرت زهرا سلام الله علیها برگزار می‌شود.

این برنامه به همت واحد مطالعات زنان و خانواده دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی و به مناسبت روز ملی حجاب و عفاف تدارک دیده شده است.

kashfehajab

{jcomments on} 

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشگاه، مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) در دهه اول محرم در دانشگاه فردوسی مشهد بمدت ده شب با سخنرانی حجت الاسلام حقیرالسادات و حضور مداحان اهل بیت بوژمهرانی، آقا محمدا و جلیلی  در جوار یادمان شهیدان گمنام دانشگاه جنب مسجد حضرت زهرا سلام الله علیها از ساعت 19:40  با رعایت موازین و مقررات بهداشتی برگزار می گردد.

گفتنی است این مراسم به همت ستاد دانشگاهی محرم با محوریت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و هیئت دانشجویی سیدالشهداء برگزار می گردد.

 photo 2020-08-17 23-44-11

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد؛ نشست نقد و بررسی کتاب نفیس "شاهکارهای هنری در آستان قدس رضوی؛ کتیبه های صحن جدید (آزادی)"، با همکاری مشترک نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی، آُستان قدس رضوی، و سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، در روز دوشنبه 17 تیرماه 1398 در سالن شورای مسجد حضرت زهرا (س) واقع در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.

در این نشست، مهدی صحراگرد، نویسنده این کتاب و دبیرجشنواره کتاب سال رضوی نیز حضور خواهد داشت.   

shahkarastaneghods

{jcomments on}

زیر مجموعه ها