با توجه به جایگاه ویژه مدیریت فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه دانشگاه فردوسی مشهد و حجم گسترده ی اخبار فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی در دانشگاه فردوسی مشهد ونیز ضرورت اطلاع‌رسانی در خصوص این رویداد ها، مجموعه ی مدیریت فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه بر آن شد تا به عنوان متولی ، باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد را ایجاد کند و بدین منظور در سال 1393 نخستین گام را در جهت پوشش خبری رویداد های، فرهنگی و اجتماعی و دانشجویی درون دانشگاه و با تاکید براستفاده از پتانسیل دانشجویی این دانشگاه بردارد؛ که استفاده‌ی صحیح از اوقات فراغت دانشجویان و آموزش اصول خبرنگاری و ایجاد بهره‌وری از نتایج آن است. علاوه بر آن باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد در همایش های و سمینار های تخصصی ملی و بین‌المللی نیز به یاری نهاد های مربوطه‌ی دانشگاه آمده است و با تلاش هرچه بیشتر، سعی در انتقال محتوا و پیام های خانواده‌ی علمی دانشگاه نقش ایفا کند. در این بین باشگاه خبرنگاران با پوشش‌دهی برنامه ها و رویداد های فرهنگی و اجتماعی تشکل های اسلامی، انجمن های علمی و کانون های فرهنگی و هنری در رسیدن به اهداف مدنظر تشکل ها و انجمن های دانشجویی تلاش می‌کند.

گسترش اینترنت در عصر کنونی و قابلیت‌های بسیار زیادی که این شبکه می‌تواند در اختیار افراد و سازمان‌ها در امر اطلاع‌رسانی و ارتباطات قرار دهد باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد را بر آن داشت تا به ایجاد پایگاهی خبری برای اطلاع رسانی اقدام نماید. لذا ازهمان ابتدا اخبار و اطلاعات مدیریت فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه بر روی پایگاه farhangi.um.ac.ir قرار گرفت.

فعالیت های باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد را تاکنون می توان به چهار بخش تقسیم کرد :

  • پوشش اخبار حوزه فرهنگی ، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه
  • جذب عضو از میان دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد
  • برگزاری کارگاه های تخصصی آموزش مهارت های خبرنگاری
  • ایجاد کارگروه های تخصصی
  1. کارگروه رصد اخبار
  2. کارگروه پوشش اخبار
  3. کارگروه ویراستاری
  4. کارگروه عکاسی خبری
  5. کارگروه مستندات

فعالیت‌های آتی باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی را می توان در سه زمینه تقسیم کرد :

- اطلاع‌رسانی اخبار حوزه فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی به صورت مکتوب در نشریه ویژه باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد
- اطلاع رسانی اخبار به صورت پادکست
- ارتباط با رسانه‌های بیرون دانشگاه

باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد ، تمامی اعضا خانواده بزرگ دانشگاه فردوسی مشهد را سرمایه خود می‌داند و همواره از ظرفیت آنها بهره برده است. راه ارتباطی این رسانه با مخاطبان خود به صورت حضوری در دفتر باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی واقع در مجتمع فرهنگی و هنری دانشگاه، دریافت اخبار ارسالی آن‌ها و نیز دریافت نظرات در مورد اخبار، از طریق شماره تماس 05138806476 می باشد.

آدرس صفحه اینستاگرام باشگاه خبرنگاران: https://www.instagram.com/fumjc/

آدرس کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران: https://telegram.me/fumjc

برای عضویت در باشگاه خبرنگاران دانشگاه فردوسی مشهد مشخصات، سال ورود، رشته تحصیلی و شماره تماس خود را برای ما به اکانت https://telegram.me/fumjc-ad ارسال نمائید.

 

 

1

photo 2023 08 08 07 19 01

نوشتن دیدگاه

ارسال